23.Internationale Dudelsackfestival
STRAKONICE / 20.–23. 8. 2020

Rockbands mit Dudelsack

BENJAMING´ S CLAN

BENJAMING´ S CLAN

Benjaming’s Clan vznikl v roce 2013 jako pokračování kapely Benjaming Band, který byl založen v roce 2002.

Tvorba je ovlivněna keltskou hudbou, do toho všeho patří punk-rockové kořeny, drtek folku, popu a tím vzniká neotřelý styl, který lze

nazvat celtic pop rock. K hudbě Benjaming’s Clan neodmyslitelně patří skotské dudy, banjo, housle, akordeon, whistle a několik dalších

hudebních nástrojů.

www.benjamingsclan.com/

Claymore (Štětí/CZ)

Claymore (Štětí/CZ)

Kapela CLAYMORE vznikla na začátku roku 2011. S heslem "Show Must Go On" se čtveřice muzikantů rozhodla pokračovat v tvorbě a činnosti a navázat na své předchozí působení. Proto se i současná tvorba ponese v duchu  gaelic-rocku inspirovaného skotskou a irskou hudbou, okořeněného o specifický zvuk skotských dud. Členové kapely pocházejí ze Štětí, Roudnice nad Labem a Prahy. Zkušenost muzikantů a jejich letité působení na hudební scéně jistě zaručí kvalitní hudební zážitek. Fanoušci rocku a bigbítu z Litoměřicka, Roudnicka i širokého okolí je znají z působení mnoha, dnes již legendárních kapel regionu jako například Postmen,  S.A.P. nebo Rhodesia.

www.claymore.cz

CURLIES

CURLIES

Praha (CZ)

"Cirkus-punková kapela spojená s legendárním zvukem skotských dud dobývá pódia."

bandzone.cz/curlies

Krless

Krless

KRLESS je soubor, který interpretuje evropskou hudbu období 13. - 15. století, tj. vrcholného středověku. V hudbě KRLESS uslyšíte ozvěny středověkého duchovna, hospodskou tancovačku i orientální smyslnost a rockový drive současného světa.

www.krless.cz/

PIPES AND PINTS

PIPES AND PINTS

Praha (CZ)

Pipes and Pints vznikli v roce 2006 jako sen Vojty Kaliny (highland bagpipes/backvokály) o kapele, která míchá punkrock se špinavým folkem, jaký hrají třeba The Pogues. Brzy se setkal s Tomášem Novotným (ex-Who Ate My Skate, kytara/ backvokály), klukem se stejným snem okořeněným ještě vášní pro country a rock and roll. A nezůstalo jen u snění.

 

pipesandpints.com/cz/